Akumulatory żelowe do wózków inwalidzkich

Akumulatory żelowe do wózków inwalidzkich

Jedną spośród największych trudności osób korzystających z elektrycznych wózków inwalidzkich jest ciężar samego wózka i baterii. Nie ma się co zdumiewać. Gdy osoba z dysfunkcjami ma się uporać z dużym wózkiem, następnie także dźwigać baterię może to stanowić kłopot. Baterie żelowe, jakie wielokrotnie są wykorzystywane do silnika wózków inwalidzkich mogą ważyć chociażby 15 do 20 kg. Jeżeli idzie o osiągi oraz jakość, akumulatory żelowe do wózków inwalidzkich stały się wzorem.

Akumulator do wózka inwalidzkiego?

Z pewnością winien to być akumulator dedykowany do pracy stałej i zamknięty ściśle z racji na używanie go w miejscach niedostępnych. Doskonałym wykorzystaniem będą akumulatory AGM czy żelowe. Nie zaleca się normalnych akumulatorów samochodowych z racji na krótką moc w takich warunkach pracy i tworzenie gazów w trakcie ładowania.

Jaki akumulator do wózka inwalidzkiego dobrać?

Prawdopodobnie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotną funkcję grają akumulatory w rozmaitego rodzaju pojazdach. W pewnych służą one tylko do wspomagania światła, w pozostałych, jak wózki inwalidzkie, są one głównym źródłem wspomagania. W tymże drugim wypadku wyjątkowo istotne jest, by dobrać dobre akumulatory do wózków inwalidzkich. Jest to niezwykle istotne, ponieważ ze względu na właściwość pracy oraz używania wózków inwalidzkich, wykorzystane w nich akumulatory powinny być wytrzymałe na duże rozładowywanie. W tymże wypadku najwłaściwszym doborem będą niewątpliwie akumulatory żelowe do wózków inwalidzkich, jakie na skutek częstego oraz pełnego rozładowywania nie stracą własnej pojemności.