Co należy wiedzieć o dojarkach dla krów?

Co należy wiedzieć o dojarkach dla krów?

Rodzaje dojarek

Dojarki możemy klasyfikować tylko i wyłącznie zgodnie z technicznymi specyfikacjami. Znaczna większość z nich to próżnia. W takowych instalacjach zasada działania jest identyczna. Różnice jedynie tkwią w szczegółach.

Zależnie od metody doju, dojarka mobilna dla krów maszyna może ssać lub też ściskać. Instalacje typu ssącego wykorzystują próżniowe pompy. Taki sprzęt produkowany jest na przemysłową skalę i ma kilka ważnych zalet. Dojarka mobilna dla krów bez wkładki jest bardziej delikatna dla wymion oraz strzyków. Sprzęt ten działa w oparciu o taką zasadę, że przy pomocy pompki w szklankach powstaje ciśnienie, które to zasysa mleko wymię. Kiedy powietrze zastępuje podciśnienie, to wzrasta ciśnienie i przewód gumowy ściska sutki, a mleko pozostaje przerwane.

Spadki ciśnienia zbliżają sam proces do doju naturalnego. W dojarkach, które są wypychane do podciśnienia dodaje się nadciśnienie. Urządzenia tego typu są indywidualnego produkowane.

Stacjonarne dojarnie pracują w ciągły sposób. Sam proces wysysania mleka się odbywa przy wypływie stałym z wymienia. Urządzenie to nie posiada samego trybu czuwania. Takie adaptacje nie są wygodne fizjologicznie dla krów. Urządzenie jest dwustopniowe i działa tym samym w dwóch trybach. Jest to tryb ssania oraz ściskania. Na pewno profesjonalista pomoże nam w wyborze odpowiedniej dojarki, która akurat w naszym gospodarstwie rolnym sprawdzi się bez żadnego problemu. Cieszy nas to ogromnie. https://rolnet.pl/Dojarka-mobilna-dla-krow-ATEST-konew-30-l-jeden-aparat-udojowy-p3396