Jak umiejętnie łączyć spodnie damskie z obuwiem?

Jak umiejętnie łączyć spodnie damskie z obuwiem?

Podobnie jak w przypadku spódnic, różne style butów pasują do różnych stylów spodni. Kiedy myślisz o tym, jak dobrać styl buta i spodnie damskie w jedną fajną i modną całość, zdecydowanie musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów. Dlatego właśnie stworzyliśmy niniejszy przewodnik po wyborze stylu butów do spodni. Nie udało się nam wyczerpać tematu, ale to genialne podstawy dla wszystkich fashionistek, którym zależy na tym, by zawsze stylowo, ale i nienagannie wyglądać.

Fason spodni a wybór butów

Od najszerszych fasonów typu palazzo po spodnie spodnie damskie z wąskimi nogawkami (zobacz tutaj https://butiklalala.pl/spodnie – butik LaLaLa ma ciekawą ofertę do zaoferowania) – zawsze chodzi o pewien element równowagi, który chcesz osiągnąć.

Czym kierować się dobierając różne spodnie damskie pod względem fasonu a obuwie?

  • Szerokie spodnie damskie – jak już wspomniane palazzo, czy szwedy potrzebują bardziej masywnego buta.
  • Spodnie damskie z prostą nogawką lub obcisłe, potrzebują bardziej smukłego i wyrafinowanego obuwia, takiego jak na przykład szpilki lub baletki.
  • Przycięte spodnie damskie najlepiej prezentują się z wyższym obcasem (ponieważ same w sobie sprawiają, że nogi wyglądają na krótsze) i botkami.

To jest podstawowa wiedza na temat tego, jakie buty wybrać, aby pasowały do konkretnego stylu spodni – jest dobrym kierunkowskazem i wskazówką dla początkujących fashionistek. Masz z całą pewnością swój ulubiony fason, a więc czas na rachunek sumienia – zastanów się, czy do tej pory odpowiednio dopasowywałaś spodnie damskie z obuwiem, by było to zgodne z wyżej wymienionymi poradami.

Kształt obcasów a spodnie damskie

Przechodzimy teraz o poziom wyżej. Czy wiedziałaś, że kształty obcasów powinny nawiązywać do szerokości rąbka spodni? Tak to robią najmodniejsze panie! Ogólna zasada jest taka, że im węższy dół spodni, tym cieńszy powinien być obcas. Dlatego właśnie klasyczne, smukłe szpilki najlepiej pasują do wąskich i prostych spodni a koturny doskonale sprawdzają się, gdy masz na sobie szersze spodnie damskie.

Proste nogawki, spodnie damskie rozkloszowane i te mające szerokie nogawki będą się z nimi naprawdę ładnie łączyć. To po prostu pomaga zrównoważyć skalę spodni i tworzy zgrabną, przemyślaną stylizację. To fajny trik, o którym zbyt mało pań jeszcze wie – a powinny, bo dzięki jego zastosowaniu figura może naprawdę zyskać. Teraz dołączyłaś do tego grona, a więc śmiało – korzystaj ze zdobytej wiedzy.

Spodnie damskie, kształt ciała i wybór butów

Idziemy dalej – bo na tym nie koniec. Aby było jeszcze ciekawiej musisz pamiętać, że wybór odpowiednich spodni dopasowanych do sylwetki pomaga sprawić, by w efekcie cały outfit był możliwie najbliżej ideału. Kropką nad „i” będą tutaj właściwe buty.

Na początek do zapamiętania jest to, że jeśli chcesz zrównoważyć szersze biodra, weź pod uwagę, że wąskie spodnie damskie, takie jak te mocno dopasowane (skinny, super skinny) – mogą w takim wypadku i zestawieniu wymagać nieco bardziej masywnego obuwia, takiego jak buty do kolan, które zapewnią ci większą równowagę. Z drugiej strony, jeśli masz węższe biodra, wybierz spodnie damskie z szerszymi nogawkami lub fason w jaśniejszym kolorze, a następnie połącz z nimi buty w tym samym kolorze (jeśli masz krótsze nogi), lub możesz nawet pokusić się o całkiem inny kolor butów, jeśli Twoje nogi są długie.

Długość nóg a wybór obuwia do spodni damskich

Skoro już mowa o nogach – ich długość również ma spore znaczenie, jeśli chodzi o spodnie damskie i właściwe dopasowanie do nich butów. Jest tutaj kilka najważniejszych wskazówek modowych, które warto sobie szczególnie dobrze zapamiętać.

Przede wszystkim chodzi o to, że panie mające krótsze nogi wyglądają lepiej w bardziej dopasowanych spodniach (opcjonalnie prosta nogawka) – oczywiście też jeśli swoją stylizację wykończą butami na wyższym obcasie efekt końcowy będzie najbardziej interesujący. Panie mające nogi do nieba mają to szczęście, że mogą tak samo śmiało pokusić się o spodnie damskie z przyciętymi nogawkami, jak i postawić na szeroką nogawkę spodni palazzo. W obu przypadkach będą wyglądać obłędnie, kierując się wskazówkami doboru obuwia, które wymieniliśmy powyżej.

Natomiast, jeśli masz krótsze nogi i chcesz, aby wyglądały na dłuższe – też jest na to sposób! Nie musisz się zamartwiać nad swoim niedostatkiem. Po prostu dodaj koturn lub szpilkę, aby dodać to, czego natura zapomniała. Jeszcze lepiej na tym wyjdziesz, jeśli wybrane buty będą w tym samym kolorze, co spodnie damskie, na które postawiłaś. Ogólnie dobra modowa porada jest taka, że jeśli masz krótsze nogi, mądrze jest dopasowywać kolor buta do spodni lub nawet postawić na na nieco ciemniejszy odcień, aby stworzyć kolumnę kolorów, która w tym przypadku prezentuje się naprawdę pochlebnie.